• Малюнок зайця

    ЗАНЯТТЯ 5: малюємо казку «Заєць, хваста.. . Програма навчання в дитячому садку.

    18.07.2015


    Тема заняття: малюємо казку «Заєць — хваста».

    Цілі заняття

    Виховні — формувати навчальні навички (правильну робочу позу за столом при малюванні, посидючість, акуратність в роботі, витримку); стимулювати розвиток творчої індивідуальності дітей; виховувати вміння співчувати та бажання піклуватися про тварин.

    Навчальні — удосконалювати загальну та дрібну моторику дітей (вчити правильно тримати олівець, малювати і розфарбовувати зображення, не виходячи за контур); закріпити в словнику дітей слова «ліворуч» та «праворуч», «вверх» — «вниз», «вище» — «нижче»; формувати у дітей вміння орієнтуватися у просторі і на площині аркуша; активізувати словник дітей слова — назви частин тіла тварин (голова, вуха, тулуб, лапи, хвіст) і частин дерев (стовбур, гілки); вчити дітей узгоджувати іменники з числівниками «один», «два» і «п’ять»; закріпити знання про те, як зимують дикі тварини в лісі; розширити словниковий запас дітей за рахунок слів «небезпека», «хижак», «ворог», «чуйний», «швидкий», «обережний»; уточнити, які у тварин бувають способи пересування, ввести в словник дітей слова «йти», «бігти», «скакати», «стрибати», «крастися», «шарудіти»; удосконалювати рахункові навики в межах десяти; вчити дітей порівнювати кількість предметів; тренувати вміння співвідносити фігури з рахункових паличок і їх зображення на аркуші паперу.

    Розвиваючі — розвивати слухове, зорове увагу, пам’ять дітей, а також швидкість реакції.

    Оснащення:

    — мольберт (дошка);

    — аркуші паперу для малювання за кількістю дітей;

    — зразок зображення ялинки та осики з рахункових паличок (рис. 38, с. 73);

    — набір рахункових паличок;

    — геометричні фігури для викладання зайця (рис. 39, с. 73);

    — аркуші паперу в клітинку (величина однієї клітинки 1,5×1,5 см) з позначеними на них точками (рис. 40, с. 73);

    — кольорові та прості олівці за кількістю дітей.

    Хід заняття

    1. Організаційний момент. Скажіть дітям: «Встали на доріжці, подровняли ніжки, приготували долоньки». (Діти встають в шеренгу перед педагогом.)

    Пройдіть уздовж ряду дітей, ляскаючи по їх рукам і по словах промовляючи фразу: «Ми знаємо багато (багато) назв диких тварин».

    Потім запропонуйте дітям вимовити по ланцюжку назви цих тварин, причому кожна дитина має назвати не тільки те тварина, яку він обрав, а й пригадати по порядку всіх уже названих. Промовляючи назви тварин, що відповідає дитина щоразу плескає по долонях дорослого. Коли завдання буде виконано, діти сідають за стіл.

    2. Допоможемо зайцям зимувати. Скажіть дітям, що вам дуже шкода зайцев, яким голодно взимку. Всюди сніг лежить, немає ніде ні травинки — доводиться бідним зайцям гризти кору на деревах та жувати жорсткі гілки. Запропонуйте дітям намалювати для зайців гостину. Запропонуйте дітям подумати, які овочі найбільше люблять зайці (моркву і капусту). Видайте їм аркуші паперу і кольорові олівці, щоб діти могли зробити для зайців смачні подарунки.

    3. Порахуй. Запропонуйте дітям порахувати, скільки всього овочів вони намалювали: одну морквину, дві морквини, три морквини, чотири морквини, п’ять морквин і так далі (звертайте увагу на те, щоб діти правильно вимовляли закінчення іменника «морквина», узгоджуючи його з числівниками.

    Потім зробіть висновок: «Ось як багато моркви ви намалювали».

    Так само порахуйте і кочны капусти. Говоріть так: «Один качан капусти, два кочна капусти. п’ять кочнов капусти». Разом з дітьми порівняйте кількість капусти і моркви і зробіть висновок, чого більше. Похваліть дітей і скажіть їм, що тепер зайцям до весни вистачить цих запасів, а навесні травичка виросте, з’являться на деревах і кущах молоді зелені листочки, і зайчикам буде чим підкріпитися.

    4.Рухлива гра «Зайчики на галявині». Розкажіть дітям про те, що зайці взимку в лісі буває не тільки голодно, але ще й небезпечно. Всюди їх підстерігають страшні хижаки: вовки, лисиці, а іноді навіть і ведмеді. Якщо клишоногого розбудили серед зими і він вийшов з барлогу, і йому доводиться бродити по лісі в пошуках їжі. Від цих небезпечних хижаків зайцев рятують лише чуйні вуха і швидкі ноги. Зайці дуже обережні — вони весь час прислухаються, чи не підкрадається до них хижак, і, помітивши ворога, тут же кидаються навтьоки.

    Запропонуйте дітям пограти в рухливу гру «Зайчики на галявині». Скажіть дітям, що вони будуть зображати зайців, які скачуть на галявині, але при цьому не забувають прислухатися, чи не ховається поруч небезпечний ворог. Поясніть малюкам правила гри. При словах дорослого: «зайчики Скачуть на галявині — стриб-скік, стриб-скок»—діти зображують зайців: пересуваються стрибками, граються, грають один з одним.

    При словах «вовчик», «лисиця крадеться», «прокинувся ведмідь» або «собаки біжать» діти-зайці повинні швидко тікати і ховатися в будиночок — спеціально визначений для цього ділянку групової кімнати (простір на килимі або всередині обручів, покладених на підлогу). При словах «білка стрибає», «мишка шарудить» або «ворона летить» зайці не лякаються і продовжують як ні в чому не бувало гратися на галявині.

    Попередьте дітей, що вони повинні бути уважними і тікати тільки тоді, коли їм дійсно загрожує небезпека. Під час проведення гри кілька разів вимовляєте слова-команди, щоразу змінюючи їх.

    5. Конструювання з рахункових паличок і геометричних фігур. Помістіть на мольберті (дошці) зразок зображення ялинки та осики (рис. 38, с. 73). Запропонуйте дітям скласти з лічильних паличок обидва ці дерева на відстані приклад але 15 см одне від іншого.

    Осинка викладається з шести рахункових паличок, а ялинка з дев’яти паличок. Попередньо дітям дається завдання відрахувати потрібну кількість паличок. Коли «дерева» будуть готові, запитайте дітей, де стовбур, а де гілки. Дорослий звертає увагу дітей на те, куди спрямовані гілки у кожного з дерев (біля ялинки — вниз, а у осинки — вгору).

    Потім запропонуйте дітям помістити між деревами фігурку зайця-хвасты. Для цього дайте дітям геометричні фігури: великий овал, два кола— великий і маленький, два однакових овалу. Запропонуйте дітям подумати, як можна з них викласти фігурку зайця. (З фігур викладаються голова, тулуб, хвіст і вуха; рис. 39, с. 73). У процесі роботи діти самі називають фігури та їх призначення: «Овал буде у зайця тулубом, велике коло — головою, маленький гурток — хвостом, а овали вухами».

    Коли композиція буде готова, поставте дітям кілька питань по ній.

    У якого дерева гілочки підняті вгору, а у якогось опущені вниз?

    Що вище — ялинка або осинка?

    Що нижче — осинка або ялинка?

    Яке дерево праворуч від зайця, а яке зліва?

    6. Малювання по клітинках. Запропонуйте дітям намалювати ялинку і осинку по клітинках згідно із зразком з лічильних паличок. Дайте малечі індивідуальні листи у велику клітку, де в допомогу дітям точками позначені початок і кінець деяких ліній (рис. 40, с. 73). Коли зображення дерев будуть готові, запропонуйте дітям розфарбувати кольоровими олівцями.

    7. Підведення підсумків заняття. Позитивно оцініть роботу дітей.

    Короткий опис статті: малюнок зайця Мети заняття — удосконалювати загальну та дрібну моторику дітей (вчити правильно тримати олівець, малювати і розфарбовувати зображення, не виходячи за контур); закріпити в словнику дітей слова «з дітей, для дітей, паличок, рахункових, Запропонуйте, зайців, тварин, зображення, заняття, малюкам, буде, Коли, тільки, зайців, зайця, фігури, капусти, паперу, вміння, гілки

    Джерело: ЗАНЯТТЯ 5: малюємо казку «Заєць — хваста». » Програма навчання в дитячому садку. Казки ігри

    Також ви можете прочитати