Заняття гуртка «Юний художник.. Тема «Зображуємо красу зими. 6 клас, До уроку, Мистецтво: З, МХК, музика, Pedsovet.

19.02.2017

Заняття гуртка «Юний художник». Тема «Зображуємо красу зими» 6 клас

Заняття гуртка «Юний художник.. Тема «Зображуємо красу зими. 6 клас, До уроку, Мистецтво: З, МХК, музика, Pedsovet.

Заняття гуртка «Юний художник» в 6 класі.

Тема заняття «Зображуємо красу зими».

Мета: Формувати вміння використовувати емоційний зміст кольору для передачі кольорового вирішення малюнка.

Завдання:

– розширювати знання про емоційному змісті кольору, про авторів знаменитих полотен;

– закріплювати знання про теплої і холодної колірних гамах;

– вчити використовувати потрібну колірну гамму, відтінки кольору для передачі емоційного змісту роботи;

– виховувати естетичний смак, емоційність, культуру візуальних спостережень, акуратність.

Тип заняття: комбінований.

Обладнання: комп’ютер, екран, мультимедійна установка.

Матеріали: білий і тонований папір, гуаш, пензлі.

План заняття:

II. Актуалізація знань.

1.Організаційний момент.

Привітання, постановка завдань заняття.

Слайд №1.

Хлопці, сьогоднішнє наше заняття я хочу почати із загадки.

Хто знає вірну ознаку,

Високо сонце, значить літо.

А якщо холод, хуртовина, темрява

І сонце низько, то ….

Відповідь: Зима

Хлопці, чи можете ви припустити, відповівши на загадку, як буде звучати тема нашого заняття? (визначення теми заняття). Слайд №2

Зовсім вірно – зима, а тема нашого заняття буде звучати так — «Зображуємо красу зими».

II. Цілепокладання.

А чи можете ви припустити, по назві теми, про що піде мова на нашому занятті і чим ми будемо займатися?

(Діти відповідають, вчитель узагальнює сказане дітьми і доповнює їхні відповіді).

Правильно. Ми будемо малювати зиму і постараємося передати настрій, в малюнку використовуючи колірну гаму.

III.Етап актуалізації знань, повторення вивченого на попередніх заняттях. Слайд № 3.

Але перш, давайте згадаємо і назвемо кольори холодної і теплої колірної гами.

(відповіді дітей)

Які асоціації викликають у вас кольори теплої і холодної кольорової гами?

Відповіді дітей:

— тепла колірна гамма: тепло, сонячне світло, веселощі, радість.

— холодна колірна гамма: смуток, задумливість, спокій…

Скажіть хлопці, в якій кольоровій гамі зображують художники літо, весну, осінь? (відповіді дітей)

А яку колірну гамму використовує в своєму вбранні Красуня — Зима?

(відповіді дітей)

А це ми з’ясуємо в ході нашого заняття.

IV. Повідомлення нового матеріалу.

Давайте проведемо з вами невеличку дослідницьку роботу.

Розглянемо картини відомих художників і з’ясуємо, яку кольорову гаму, для передачі настрою, використовують професійні художники, зображуючи зиму.

Подивіться на екран.

Слайд № 4. Перед нами картина відомого художника Костянтина Коровіна «Взимку».

Який стан природи передав художник у картині?

Який час доби зображено на ній?

Яку колірну гамму використовує художник для передачі настрою у своїй роботі?

Вірно. Художник використовує кольори холодної кольорової гами для передачі тихій задумі, стану спокою. Чарівниця-зима дарує всьому цьому білому безмовності нове життя: нерухому, німу, таємничу. Ця життя – життя сну, час білої і тихої природи.

Слайд № 5. Зовсім інша за характером картина Олексія Саврасова «Зимовий пейзаж».

Скажіть хлопці, який настрій викликає у вас ця картина?

(відповіді дітей: смутку, тривоги)

Як кольорова гама допомагає художнику створити такий настрій у глядачів?

Холодні темні хмари низько нависли над землею, засніжені будинку завмерли в тривожному очікуванні.

В картинах завжди передається настрій художника, він мимоволі наділяє її почуттями, що відчуває сам. У Костянтина Коровіна це смуток, спокій, Олексія Саврасова тривога, але є в зими та що-то молоде й веселе.

Слайд № 6. Побачити це ми можемо в картинах мого улюбленого художника Ігоря Грабаря. Перед вами його картина «Іній». Грабар любив зиму. Він писав іній «на всякі лади» — різноманітні його види, в ранкові та вечірні години, при сонці і в бессолнечный день.

Який час доби зобразив художник в пейзажі?

ранок.

Які за кольором, фарби використав художник, передаючи настрій у своєму пейзажі?

(відтінки холодного блакитного і синього кольору).

А ось ще один пейзаж, який теж називається «Іній».

Чим відрізняються ці пейзажі? В якій кольоровій гамі написаний цей краєвид?

(відповіді дітей):

Пейзаж, який розташований ліворуч, написаний в холодній колірній гамі і створює настрій тихій задумі і смутку, а праворуч ми бачимо зовсім інший за характером пейзаж. У гілках дерев весело грає сонячне світло, що відбивається м’якими переливами на снігу, створюючи веселий і грайливий настрій.

Слайд № 7. Грабар «Березневий сніг».

Скажіть хлопці, чи можете ви визначити, в якій кольоровій гамі написана картина «Березневий сніг»?

Які за кольором, фарби використав художник, зображуючи сніг?

(відповіді дітей)

Правильно, в теплій колірній гамі. Адже художник використовував відтінки теплого рожевого і жовтого кольору.

А чому він використовував теплу кольорову гаму?

що б показати сонячний день, гру сонячних відблисків)

Слайд № 8. Ведучи розмову про зиму, не можна залишити без уваги творчість Бориса Михайловича Кустодієва. Перед нами його знаменита «Масляна».

Що ви бачите на картині?

В якій кольоровій гамі написана ця картина?

А як ви думаєте, чому в теплій колірній гамі виконав художник свою картину?

(відповіді дітей).

Правильно йде веселощі, свято в місті, масляна. Крізь заиндевевшие гілки проглядаються дахи будинків з «пухнастими», застигають на очах у глядача димками, натовпу ошатних людей. У прозорому повітрі ніби чуються передзвони дзвонів, бринькання дзвіночків, сміх дітей, крики балаганного зазивали, каркання сполоханих ворон. У золотисто-рожевих променях сонця, в барвистих повнокровних формах розгортається широка панорама російської зими.

V. Рефлексія.

І так, ми досліджували картини відомих художників.

Скажіть, хлопці, як кольорова гама допомагає художникам передавати настрій в картині?

(відповіді дітей).

Щоб остаточно в цьому переконатися, проведемо експеримент.

Я виконаю один і той же пейзаж у холодній та теплій кольоровій гамі, і подивимося, як зміниться характер і настрій в малюнку.

В холодній колірній гамі я виконала заздалегідь, а в теплій виконаю зараз.

(виконую малюнок зимового пейзажу в теплій колірній гамі на тонованому папері).

VI. Физминутка.

перша Крапля впала – кап,

І друга побігла – кап.

Намочились особи —

Ми їх витирали.

Краплі дружно всі залишимо,

Руки насухо протремо.

Ми один до одного обернемося і всім мило посміхнемося.

VI. Практична робота.

Перед вами біла і тонований папір, фарби і пензлі. Ваше завдання: виконати, проявивши фантазію, зимовий пейзаж, використовуючи холодну або теплу кольорову гаму на вибір.

VII. Підсумок.

Аналіз і обговорення виконаних на занятті творчих робіт, оформлення імпровізованої виставки, підведення підсумків.

отож, ми з вами досліджували картини професійних художників, виконали самостійні творчі роботи, оформили виставку.

Що нового ви відкрили для себе на нашому занятті?

На закінчення нашого заняття я хочу подякувати вам за співпрацю та вручити вам на пам’ять подарункові сертифікати за активну участь у занятті гуртка «Юний художник».

Повний текст матеріалу Заняття гуртка «Юний художник». Тема «Зображуємо красу зими» 6 клас дивіться у скачуваному файлі .

На сторінці наведено фрагмент.

Автор: Мальцева Олена Миколаївна — malt

Короткий опис статті: малюнки на тему зима На цій сторінці ви можете переглянути та скачати Заняття гуртка «Юний художник». Тема «Зображуємо красу зими» 6 клас

Джерело: Заняття гуртка «Юний художник». Тема «Зображуємо красу зими» 6 клас — До уроку — Мистецтво: З, МХК, музика — Pedsovet.su

Також ви можете прочитати